Новые инструкции: частные штрафплощадки на службе ГАИ

В прошлую пятницу вступила в силу новая редакция инструкции, регулирующей деятельность ГАИ. Изменения в частности коснулись правил доставки автомобилей на штрафплощадки, применения патрульными машинами световых сигналов синего цвета, а также использования специального оборудования.


Изменения в Инструкции по вопросам деятельности подразделений дорожно-патрульной службы Госавтоинспекции МВД встпули в силу согласно приказу МВД № 1009 от 05.11.2012.

Пожалуй, главное нововведение относится к пункту 15.1.2, который регулирует процедуру временного задержания транспортного средства сотрудником ДПС, пишет Dni.com.ua.

Было:
15.1.2. Проводить заходи по тимчасовому затриманню транспортного засобу, у випадках, передбачених чинним законодавством, шляхом його блокування за допомогою технічних пристроїв або доставлення на спеціальний майданчик чи стоянку Державтоінспекції МВС.

Стало:
15.1.2. Проводить заходи по тимчасовому затриманню транспортного засобу, у випадках, передбачених чинним законодавством, шляхом його блокування за допомогою технічних пристроїв або доставлення на спеціальний майданчик чи стоянку.

Кроме этого есть изменения, касающиеся использования световых сигналов. Речь в частности идет о пункте 12.3 и его подпунктах.

Было:
12.3. Під час несення служби на транспортних засобах застосовуються такі тактичні способи:

12.3.1. Рух у потоці транспортних засобів з увімкненими спеціальними світловими сигнальними пристроями синього кольору.

Стало:
12.3.1. Рух у потоці транспортних засобів.

Было:
12.12. Спеціальні світлові та звукові сигнальні пристрої, що встановлені на службових транспортних засобах підрозділів ДПС, повинні використовуватись працівниками ДПС за умови забезпечення безпеки дорожнього руху:

при виконанні невідкладних службових завдань;для профілактики та попередження порушень ПДР під час забезпечення безпеки дорожнього руху на вулично-дорожній мережі;під час супроводження транспортних засобів та ескортування посадових осіб, відносно яких здійснюється державна охорона, транспортних засобів або їх колон (5 і більше одиниць), організованих груп дітей, небезпечних, великовагових або великогабаритних вантажів;для зупинки транспортного засобу правопорушника та припинення порушення ним ПДР;при оформленні матеріалів ДТП;під час тимчасового обмеження або заборони руху транспортних засобів для забезпечення безперешкодного проїзду осіб, відносно яких здійснюється державна охорона, блокування проїзної части автодороги (вулиці) для затримання правопорушника, охорони громадського порядку під час проведення масових заходів.

Стало:
12.12. Спеціальні світлові та звукові сигнальні пристрої, що встановлені на службових транспортних засобах підрозділів ДПС, повинні використовуватись працівниками ДПС за умови забезпечення безпеки дорожнього руху:

при виконанні невідкладних службових завдань;{ Абзац третій пункту 12.12 глави 12 виключено на підставі Наказом Міністерства внутрішніх справ N 1009 ( z1992-12 ) від 05.11.2012 } під час супроводження транспортних засобів та ескортування посадових осіб, відносно яких здійснюється державна охорона, транспортних засобів або їх колон (5 і більше одиниць), організованих груп дітей, небезпечних, великовагових або великогабаритних вантажів;для зупинки транспортного засобу правопорушника та припинення порушення ним ПДР;при оформленні матеріалів ДТП;під час тимчасового обмеження або заборони руху транспортних засобів для забезпечення безперешкодного проїзду осіб, відносно яких здійснюється державна охорона, блокування проїзної части автодороги (вулиці) для затримання правопорушника, охорони громадського порядку під час проведення масових заходів.

Также есть нововведения и в процедуре использования специальных технических устройств и оборудования:

Было:
19.2. Працівники підрозділів ДПС, яким видані технічні засоби та прилади, персонально відповідають за їх цілісність та працездатність. Забороняється застосування технічних засобів та приладів, які не сертифіковані, не сертифіковані в Україні та які не пройшли метрологічної повірки або мають свідоцтво про таку повірку, термін дії якого минув, а також передавати такі прилади для користування безпосередньо на маршруті патрулювання без здійснення контролю командиром підрозділу результатів роботи приладу за зміну.

Стало:
19.2. Працівники підрозділів ДПС, яким видані технічні засоби та прилади, персонально відповідають за їх цілісність та працездатність. Забороняється застосування технічних засобів та приладів, які не сертифіковані, не сертифіковані в Україні у разі якщо вони підлягають сертифікації відповідно до чинного законодавства та які не пройшли метрологічної повірки або мають свідоцтво про таку повірку, термін дії якого минув, а також передавати такі прилади для користування безпосередньо на маршруті патрулювання без здійснення контролю командиром підрозділу результатів роботи приладу за зміну.
Авто
Добавил: Куцман Левон 18-12-2012, 12:50
Читайте также
Комментарии Пользователей
1с предприятие ключ защиты 25 сентября 2013 03:22
Только вчера об этом думал, так что пост как нельзя в тему!
Цитировать Жалоба
Добавить комментарий


Введите комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ
Просмотреть все новости