Основні професійні якості менеджера туризму

Послуга - це процес праці. У процесі праці поєднуються засоби виробництва та трудові ресурси. Організовувати цей процес, управляти ним, контролювати та координувати з метою досягнення найкращих результатів - завдання менеджменту. У простому розумінні менеджмент http://5ka.at.ua/load/menedzhment/38 є вміння досягати поставлених цілей, завдяки своєму інтелекту, праці, мотиви поведінки людей та матеріально-фінансові ресурси виробництва


Високі вимоги до професійних якостей менеджера обумовлюють профорієнтаційний підхід до підбору кадрів для навчання. Передусім враховуються якості характеру й особливості темпераменту людини.

Характер людини - це індивідуальне сполучення суттєвих властивостей особистості, що виявляють ставлення людини до оточуючого світу й знаходять відображення у її поведінці, вчинках. Серед якостей характеру базовими, необхідними для підготовки менеджера-керівника є:
-    морально-етичні - чесність, людяність, гуманізм;
-    емоційні - контактність, такт, чуйність;
-    вольові - терпіння, витримка, почуття обов'язку;
-    інтелектуальні - хороша пам'ять, уважність, вміння орієнтуватись.

Менеджер туризму - це завжди робота з людьми, спілкування з партнерами, прямі контакти з клієнтами. Це передбачає присутність у нього таких професійно-етичних якостей як ввічливість, коректність, точність, тактовність, скромність, доброзичливість.
Велике також значення має темперамент людини, що визначає динаміку її психологічної діяльності та поведінки. Чотири основних типи темпераменту людини мають і свої переваги, і свої вади. Так, сангвінік - активний, привітний, товариський і чуйний може бути й легковажним, неорганізованим, поверховим. Флегматик - діловитий, спокійний, розважливий, скрупульозний може бути натомість інертним, пасивним, лінивим. Гарні якості холерика - енергійність, активність, ініціативність - можуть обернутись нестриманістю, грубістю, різкістю та запальністю. А тактовний, делікатний, чуйний та ґречний меланхолік може бути похмурим, недовірливим, швидко ображатись.

Бажано, щоб необхідні найкращі якості особистості були присутні в людині, що готується стати менеджером туристичної галузі. Але певні особливості та риси характеру можна коригувати в найкращий бік і виховувати в процесі навчання та контролю за професійною підготовкою. Розділ "Туризм" на всеукраїнському освітньому сайті створено відповідно до навчальної програми курсу "Менеджмент туризму". Реферати http://5ka.at.ua/load/turizm/62, курсові, дипломні та інші творчі роботи, що розміщені на сайті дають визначення основних понять і термінів, якими оперує туристична галузь, пропонується концепція та стратегія підготовки менеджера туризму.
Наука
Добавил: avtor1 4-11-2012, 13:21
Новости партнеров

Загрузка...
Добавить комментарийВведите два слова, показанных на изображении:
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ